NYHET Nu kan man ladda upp profilbilder på Equipe Online!

Falsterbo Horse Show 2011

Internationell | Nationell | Häst | Ponny | Dressyr | Hoppning | Lagtävling

lördag 2 juli 2011 - söndag 10 juli 2011



Resultat för hoppningen hittar ni via Longines
Onlineresultat för hoppningen hittar ni via Longines
OBS man måste ha java installerat för att kunna läsa onlineresultaten från Longines

Klass ND3 - Medelsvår B för Unga Hästar

Nationell | Häst | Dressyr

30 startande och 10 till final

Senaste uppdaterad 2011-07-08 22:05

E: Bo Jenå

 C: Susanne Baarup

M: Magnus Ringmark

Skriv ut Press
Startnr Tid Ryttare Häst Hästnr
(1)09:00
Flash Dancer I.M. Don Romantic - Tip Top Iwona Majewska Iwona Majewska 346
(2)09:09
Amadeus Flemmingh - Gribaldi W M M. Van Erp Carina Andersson 339
(3)09:18
Casual Carano - Midt West Ibi Light H. Hoffmann Grethe Hoffmann 344
(5)09:36
Alien San Brentano - Contango N M. Soederhuizen Brolöten AB 338
(6)09:45
Heslegaard's Rismon Heslegaard's Rubin Heslegaards Stutteri 350
(7)09:54
Infernal T Indoctro - cortez Olle Olsson Olle Olsson 352
(8)10:03
Spader Ess F Zidane - Acacio Kjell/Gunnel Frölin Lotta Centergran / Daniella Hedlund 364
(9)10:12
Perazzi DS Prince Thatch xx - Donnerhall Anja Thuemmler Sanna Nilsson 356
(10)10:21
Atterupgaards Orthilia Gribaldi Atterupgaard 342
Paus till klockan 10:50
(11)10:50
Zlatan M.Ge Riccione - Don Schufro Maria Gerdin Sara Milstead och Anja Andersson 369
(12)10:59
Sopran Morsö Blue Hors Soprano Stutteri Hove 363
(13)11:08
Rackham the red Rubinrot - Chapman (SWB) Marie och Gösta Lundin Anders Holmquist 359
(14)11:17
Isac Hip Hop - Master Per-Christer Bengtsson Minna Telde AB 353
(15)11:26
Quitsow Quando-Quando - Schampus BG Hartmann Tyskland Lexner-Jonsson Rid AB 358
(16)11:35
Amberson Don Primero 981 - Amiral 764 Carin Lehusen Östnora Stuteri Eva Fahlbrink, Kämparp 641, 24798 Genar 340
(17)11:44
Tobajo Pik Disney Tobajo Picez Fam Hestengen 366
(18)11:53
Mr Gold G Milan Sture Andersson & LK Almlund 355
(19)12:02
Sparkling Satisfaction - Lastro Ulrike Siltman Rigmor o Johnny Svensson 365
(20)12:11
Licorie Licotus - Glorieux Andrea och Georg Beyer Bengt Agering 354
Paus till klockan 12:30
(21)12:30
Bogegårdens Limbery Limbus - Castor Jorgen Schmidt Sanna Nilsson 343
(22)12:39
Vectra Silvano - Amiral Håkan &Caroline Ljungkrantz Eva Fraim- Påhlman & fam.Byström 367
(23)12:48
Pinoccio Metall - Briar Eva Malmqvist o Gunnar Andersson Alexander Bennergård 357
(24)12:57
Alex Roughfield Fantasy - Renovo A F. De Baat Ewa Mattson 337
(25)13:06
History His Highness - Weltmeyer Claus Fenske Pia Blom & Mikaela Alderin-Danielsson 351
(26)13:15
Sir Dee Sir Donnerhall - Faberge Juergen Bonhorst Caflin AB, Magdalena Skatt, Sv Ridsportf 361
Paus till klockan 17:00
(27)17:00
Frans TH Rubinrot 1033 - Good Future 741 Cristian Hansson Marianne Westberg 348
(28)17:09
Ricko Ticco Richfield - Judex xx Joffre & Co HB Joffre & Co HB 360
(29)17:18
Aston Martin Monteverdi Lone H Andersen 341
(30)17:27
Hanoi de Mercure Saigon (ex Swingo) - Ceylon Christel Olsson Cecilia Hansson 349
(31)17:36
Wellington Weltman - Campari M Absolut Dental AB Absolut Dental AB 368