NYHET Nu kan man ladda upp profilbilder på Equipe Online!

Champion of the Youngsters 2012

Nationell | Regional | Lokal | Häst | Hoppning

torsdag 23 augusti 2012 - söndag 26 augusti 2012


Välkomna till Champion of the Youngsters 2012

Klass 1 - Final 7-åringar bed A:1a Champion of the Youngsters

Nationell | Häst | Hoppning

24 startande och 6 placerade

Senaste uppdaterad 2012-08-26 16:26

Överdomare: Claes Hedenman

Tävlingsledare: Helena Holm

Hoppdomare: Kristin Bengtson

Banbyggare: Leif Hall

Skriv ut Press
Startnr Ryttare Häst Hästnr
(1)
Canberra S.E Cornetto - Guido Inger Eriksson Inger Eriksson 147
(2)
Quintin San Quite Easy - Modesto Familjen Lena Borssén och Familjen Karl- Familjen Lena Borssén 194
(3)
Winona Ryder Lipton - Marco Mitras HB Gabrud Stables/ Brudefors Lena Gustafsson 83
(4)
Mr Combat Tornesch - Irco Mena Martin Ståhlfors Martin Ståhlfors 465
(5)
Amor de'Oro Emmerton (ex Raldolala) - Cheval Sansibar Cecilia Fridlundh Wallberg Cecilia Fridlundh-Wallberg 441
(6)
Aniki Winningmood Van De Arenberg - Indoctro H. Hartlief Frackstad Eko Invest AB 480
(7)
Quality Quite Easy - Everest Mia Pettersson Mia Pettersson 185
(8)
Kelly Ek Cornetto - Recruut Lena och Benny Zeiloth Lena och Benny Zeiloth 546
(9)
Belle av J Iowa - Robin Z Sylvia Ekman Stina Martinsson 347
(10)
Daisy Chain VT Diamant de Semilly - Laptop Maria och Sven-Erik Larsson, Västanbytor Hässelkulla Invest AB 250
(11)
Cantana II Clearway - Cantus Klaus-Dieter Schmidt Emelie Hansen 189
(12)
Cor Noma Cornetto - Palermo Ann Hellström Ann Hellström 202
(13)
Softline H Spender S (SWB) - Quinar Heliotrop AB Stall MIM AB 169
(14)
Vanilla F New Balance - Robin Z Karl-Henrik Olofsson Martina Nyman 381
(15)
Centoo Cardento - Aram Shigeru Ishida Lill Nicke AB/ Fam Lundberg 186
(16)
Quin CC Quinar - Corrado Peter Jessen CC Holsteiner Breeding 102
(17)
Fendi For Feeling - Corland Tina Petersson-Lind Leken AB 14
(18)
Fleur de Láube Thunder van Zuuthoeve - Alcatraz Leys Gommaar Måsel AB 594
(19)
Virtuose de Maugré Ogano Sitte - Umour du Fenaud Olivier Normand Stall Högantorp AB 566
(20)
David Beckham Lipton - Marramas HB Gabrud Stables HB Gabrud Stables 81
(21)
Contant Q 1203 Contendro II - Indoctro B. van Spijkeren Nils-Gunnar Hansson 46
(23)
Savanna K Carte d´Or - Everest Karin Larsson Karin Larsson 314
(24)
Alea M Guidam - Olisco S.F. Stoeterij Het Maalwater Ralph Beckers och Siri Swärd 479
(25)
Abrina Trento B - Rossini GW. Enzerink Fam. Carlbäck 92